How it started
Odkąd pamiętam, nauka języka angielskiego była moją absolutną pasją i tym, w czym czułam się dobra. Nie ukrywam, że przez długi czas była to miłość dokarmiana fascynacją starszą siostrą, która to motywowała mnie do oglądania serialu Friends mimo tego, że niewiele rozumiałam. Dlatego wierzę, że niezależnie od poziomu od którego zaczynasz – dasz radę!
Pracę jako lektor w szkołach językowych rozpoczęłam jeszcze na etapie studiów prowadząc zajęcia indywidualne i w grupach o różnych stopniach zaawansowania. Jednocześnie rozwijałam swoją pasję związaną ze Skandynawią, a konkretniej: Norwegią i językiem norweskim. Czy od zawsze marzyłam o byciu nauczycielem, lektorem, trenerem języka? Nie, nie od zawsze.
Na studia magisterskie szłam z myślą o rozwijaniu się w kierunku specjalizacji tłumaczeniowej, jednak praca jako trener języka angielskiego stopniowo uświadomiła mi, że obcowanie z ludźmi (a do ludzi mam nieprawdopodobne szczęście!) sprawia mi największą przyjemność, a obserwowanie ich postępów daje mi największą satysfakcję i poczucie spełnienia.
Jestem absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, a Kraków to właśnie miasto, które śmiało mogę już nazwać swoim domem.
Każdego dnia, podczas każdych zajęć i niezależnie od poziomu językowego rozmówcy uczę się w tej pracy czegoś nowego – o języku, o ludziach, o typach osobowości, o różnych podejściach do nauki. Mogłabym tak wymieniać bez końca. Codziennie przekonuję się o tym, że uniwersalny sposób nauczania to mit a złota metoda nie istnieje. Fascynuje mnie to jak wiele aspektów naszej osobowości wpływa na łatwość w nauce.
Kiedy myślę o swojej działalności jako trener języka angielskiego nie mam wątpliwości, że to w głównej mierze dzięki tej pracy poznałam ludzi, którzy mieli największy wpływ na mój rozwój, zarówno w kontekście wiedzy, jak i umiejętności interpersonalnych. Jestem za to bardzo wdzięczna, bo myślę, że w przeciwnym wypadku nie byłabym tu gdzie jestem.
And on a personal note…
Prywatnie uwielbiam podróże i języki obce.
Kocham rośliny i jestem miłośniczką zwierząt, oba da się wyraźnie odczuć przekraczając próg mojego mieszkania.
Ciekawią mnie ludzie i ich historie, myślę, że potrafię słuchać i mam w sobie dużo empatii.
Dołącz do mnie i mojej społeczności,
mam nadzieję, że uda nam się znaleźć dużo wspólnego i zainspirować się nawzajem!
Mission Statement
Obcując z językiem angielskim na co dzień od samego początku swojej edukacji, łatwo było mi zapomnieć jak dużym ciężarem i przeszkodą jest brak lub słaba znajomość tego języka. Dopóki nie przyszło mi samej rozpocząć nauki kolejnego języka obcego. Zarówno Ty jak i ja wiemy jak frustrujący jest moment kiedy chcemy powiedzieć coś ważnego, chcemy wyrazić swoje uczucia lub emocje, podzielić się swoją opinią i po prostu… nie mamy słów, brakuje nam narzędzi! Idąc jeszcze dalej, nie zdawałam sobie sprawy z tego jak wiele jest osób, które potrzebują pomocy w tym zakresie.
Nauka drugiego języka otworzyła mi oczy na to, że pokonanie tej frustracji nie jest proste i nie ma tu niestety uniwersalnego klucza ani złotej metody. Ogromne znaczenie w całym procesie ma m.in. Twój charakter czy podejście do popełniania błędów.
Zastanawiając się nad nazwą czy też myślą przewodnią swojej działalności, analizowałam co jest najczęściej pojawiającym się problemem wśród ludzi, którzy zaczynają ze mną naukę. Zwycięzcami konkursu są perfekcjonizm i strach przed popełnianiem błędów, które u wielu powodują szeroką pojętą blokadę językową. Słyszę, że często wynika z zakorzenionego w latach szkolnych podejścia, czasami ze strachu przed kompromitacją w obliczu spotkania z szefem, rozmowy o pracę czy wakacji ze znajomymi.
Tak powstało Flawsome.
Słowo flawsome, będące kombinacją dwóch słów: flaw (wada, niedoskonałość) i awesome (super, niesamowity) zostało użyte po raz pierwszy w 2014 roku w kontekście ruchu body positivity. Wkrótce znalazło też zastosowanie m.in. w marketingu. Flawsome oznacza niesamowity pomimo niedoskonałości, a właściwie – razem z nimi. Zaakceptuj swoje niedoskonałości, czynią Cię wyjątkowym. Moją misją jest pomóc Ci zaakceptować, że błędy są częścią procesu nauki każdego języka i wszyscy je popełniamy. Nie zrozum mnie źle, nie zachęcam Cię do tego, żebyś osiadł(a) na laurach bo popełnianie błędów jest okej. Mam na myśli: nie bój się błędów ponieważ są najlepszą nauką, wyciągaj wnioski, mierz jeszcze wyżej. Błędy zbliżają Cię do celu. Embrace your mistakes, strive for the better!